Летели американеца,африканеца и Бай Ганьо в самолет.По едно време африканеца си изкарал ръката през прозореца и казал:
-В момента летим над Африка.
-Как разбра?-попитали го останалите.
-Ами ето,откъснах ви по един банан.
След около един час американеца си изкарал ръката през прозореца и казал:
-Летим над Америка.
-Как разбра?-го попитали.
-Ами защото пипнах Статуята на Свободата.
След около още един час,този път Бай Ганьо си изкарал ръката през прозореца и ухилено казал:
Намираме се в България.
-Как разбра?
-Току-що ми откраднаха часовника
Арктика. Бяла мечка върви с мечето си.
- Мамо, моя татко кафява мечка ли е или бяла?
- Разбира се бяла.
- А дядо?
- Също бяла. И баба. Всички сме бели мечки.
Мечето удивено:
- А защо тогава ми е толкова студено?