Старшината строява ротата.
- Проверка на обувките! Всички да си вдигнат левия крак!
Всички си вдигат краката. Някакъв новобранец се обърква и вдига дясната си обувка.
Старшината минава край строя и сащисан вижда една до друга лява и дясна обувка.
- Новобранци смотани! Казах ви - левия крак! Кой е вдигнал и двата?
Корабокрушенци руснак и американец се спасяват като попадат на айсбег.По едно време виждат ,че към тях плува куче стиснало бутилка водка между зъбите.Американеца казва :
-Към нас се приближава най-добрия приятел на човака!
А руснака добавя:
- И с него едно куче!