Едно птиче умряло от студ и паднало на пътя. Минала една грозна крава и го посрала. От топлината на говното птичето се съживило и почнало да чурулика, че е живо. Чула го една котка и го извадила от говното. И го изяла.
Няма значение колко е стара тази история, важно е че: не всеки, който се посере, ти прави лошо. Не всеки, който те вади от говното, ти прави добро. И още нещо имаше като поука: когато си до шията в говна, недей да чуруликаш много.
На един грузинец много му се доебало мъжко. Отива той в една уличка и оставя една банкнота от 10 долара на земята, с идеята - който се наведе - под ножа.
Минава един и заминава. Банкнотата изчезва.
- Брех, бърз. - казва си грузинеца и слага друга банкнота.
Минава друг мъж. Оглежда се, слага си ръката на задника, навежда се и взима банкнотата.
- Брей, хитър. - казва си грузинеца и пак слага банкнота.
- Минава още един и подритва банкнотата встрани и заминава.
- Брех, надменен - казва си грузинеца и вземайки си банкнотата си мисли "И КОВАРЕН".