На един щраус много му се приправило любов, но нямало с кого. По едно време съзрял щрауска в далечината. Тръгнал да я гони, но тя го видяла и хукнала да бяга.
След няколко километра женската се изморила, спряла и си заровила главата в пясъка. Той стигнал до нея, огледал се и рекъл:
- Абе, къде изчезна тая, бе? !
Една блондинка се качва в самолет за Лондон и сяда в първа класа. Приближава се стюардесата и казва:
-Извинете, но това е първа класа, а вашият билет е за втора класа.
Блондинката отговаря:
-Аз съм блондинка, красива съм и ще пътувам за Лондон в първа класа!
Стюардесата извикала втория пилот, който учтиво помолил блондинката да се премести, но и на него тя отговорила по същия начин. Вторият пилот извикал на помощ първия пилот. Той се навел, прошепнал нещо на ухото на блондинката и тя панически се преместила във втора класа.
Стюардесата и втория пилот попитали първия пилот:
-Какво й каза?
-А нищо особено.Просто й казах, че втора класа лети за Лондон, а първа класа - за Сидни.