Върви си лисицата из гората и вижда едни големи, светещи очи в храстите.
- Здравей, Бухльо!
- Аз не съм бухал...
- Ами какво си тогава?
- Аз съм мишката Мишо.
- Ми добре, но защо са ти толкоз големи очите. бе?
- Акам, бе, Лисо, акам..
Американски турист отишъл в Ерусалим и решил да види Стената на плача. Качил се на такси, обаче като не знаел как се казва "Стената на плача" на еврейски, казал:
- Закарай ме на това място, където вие, евреите, плачете, викате, удряте си главата в стената...
И шофьорът веднага го откарал до сградата на данъчното управление.