В църквата шеф на охранителна фирма се моли на Бога:
- Помогни, Боже, борчетата да са здрави, пари да носят, помогни и на тоя ТИР да мине границата, и ни пази от пандиза...
За момент дочул в другия ъгъл пенсионер да нарежда:
- Боже, нека ми стигне пенсията и този месец за хляб и мляко, и да мога да си платя тока...
Веднага борецът притичал при стареца и ядосано му казал:
- На ти сто долара и стига си занимавал Господ с глупости!
Събрание на риболовна дружинка за любители. Изказва се председателя:
- Наближава зимния ловен сезон. Колко ракия ще вземем? По-миналата година бяхме взели по бутилка на калпак - загубихме въдиците. Миналата година взехме по две - загубихме автобуса. Какво предлагате?
Напред излиза един от рибарите :
- Предлагам тази година да вземем по три, но въдици да не взимаме и от автобуса да не излизаме.