- Бабо, защо са ти толкова големи очите?
— За да виждам по-добре, внучко.
— Бабо, а защо са ти толкова големи ушите?
— За да чувам по-добре, внучко.
— Бабо, а защо ти е толкова голям носът.
— Ех, така сме си ние слоновете, внучето ми…
- Две гарги си летели, особено едната. Както си хвъркали, едната кихнала и умряла.
- Защо?
- Aми, защото си сложила крилото на човката.
- Не, защото другата не й казала "Наздраве!".