Един се хвали:
- Много обичам работата си. Ходя когато си поискам, а като съм там се събираме с колегите и си разказваме смешки, четем вестници, дремеме..
- Ти къде работиш?
- Депутат съм в Народното събрание.
По време на бомбардировките над Белград двойка изтребители се отклоняват и погрешка навлизат във въздушното пространство над София. По едно време единия пилот поглежда надолу:
- Абе тука хвърляхме ли?
- Не, не. Тука си е така - отговаря другия.