Веднъж Иванчо се прибрал от училище плачейки:
- Всички момчета си мерихме пишките и моята е най-малка!
Събрала се цялата рода да измисли какво да направят, и решили всички мъже да се лишат от своята гордост в полза на Иванчо. Така всички дали своите пишки за присаждане на Иванчо...
Обаче след известно време Иванчо пак се връща от училище и плаче:
- Пак си ги мерихме... На дядо сбръчканата пишка се паднала по средата и сега ми викат Иванчо Икарусчето!
Върви си пияница след як запои по пътя.Ама се клатушка от тротоар на тротоар.Среща минувач и го пита:
- Извинете къде е гарата?
- Значи от тук тръгвате и все направо.
- А...(хлъц)значи никога няма да стигна