Отишли самозвани майстори да лепят тапети на възрастна жена. Тапетите били на врабчета. Почерпила ги бабата с отлежала ракия и "майсторите така се натряскали, че започнали да лепят тапетите обратно.
- Абе, сине, тези врабчета са с краката на горе! - рекла старицата.
- Нищо, бабо! Ние нарочно - да не ти нацвъкат килима!
Двама приятели си говорят:
- Да ти кажа, вече ми е съвестно да вися на гърба на нашите...
- Какво ще правиш тогава, ще си намериш работа ли?
- Не, ще ида да живея при баба и дядо.