- Бабо, ела да си играеш с нас! Ще играем на мечки в зоологическата градина.
- А аз какво ще правя?
- Ти ще бъдеш бабата, която през цялото време ще подхвърля бонбони на мечките.
Двама приятели се срещат и единия пита другия:
- Разбрах, че си загубил доста пари на стоковата борса в последно време. Вярно ли е?
- Остави, не ми го припомняй!
- А как спиш нощем?
- Как да спя? Като бебе.
- Като бебе?!?
- Да, като бебе. На всеки три часа се будя и плача...