Германски турист дава интервю за руско списание:
- И изобщо, много лоши впечатления имам от вашата страна! Особено от първото ми посещение там - отврат! Всичко разкопано, кал, студ, никакво обслужване, някакъв идиот хвърли граната по колата ни, после пък съвсем я откраднаха... И накрая аз излязох виновен и 10 години лежах по разни затвори!
- И кога беше това?
- През 1943 г.
-Деца, - пита учителката,- Кой ще каже какви пари имат американците?Гошко?
- Долари, госпожо.
- Правилно!А какви пари имат французите,Марийке?
- Франкове госпожо.
- Точно така!А ние какви пари имама,Иванчо?
- Ние нямаме пари,госпожо!!!