Звъни телефона:
— Ало? Не може да се обади Марийка, заета й е устата, като свърша ще ви звънне.
Затваря телефона. Родителите му го гледат като гръмнати, а той:
— Грешка беше!
Българин и швейцарец се карат кой език е по-труден:
-Ние-казал швейцарецът-пишем ich bin,а произнасяме иш бин
-А пък ние-гордо заявил българинът пишем какво,а произнасяме-Ъ