Варненка на интервю за работа в София:
- Как се казвате?
- Ана Синона.
- Това име и фамилия ли е или само първото име?
- Неее.. Ана Синона.
- Не Ви разбирам... слято ли се пише или с тире ?
- Абе не беее... Ана Синона.
- Моля Ви я си напишете трите имена на този лист.
- Ана Димитрова Христова.
- А къде е Синона?
В този момент се намесва колежка, вече бивша варненка, но все още разбираща "варнЯнски" :
- Момичето иска да каже: Ана с едно "н’’...
На светофара спира две коли - Мерцедес и Трабант
Шофьора на Трабанта:
- Искате ли да си разменим колите?
Шофьора на Мерцедеса:
- Вие луд ли сте?
Шофьора на Трабанта:
- Аз не, но се надявах вие...