Полицай спира пиян човек и го пита:
- Какво си пил?
- Хейнекен.
- Ааа духай на дрегера!
Спира друг човек и пак пита:
- Какво си пил?
- Кайсер.
- Охоо, духай на дрегера!
Спира трети човек и пак пита:
- Какво си пил?
- Пиринско.
- Оди се изпикай и си бегай.
Срещат се двама приятели:
- Привет друже! Тъкмо се канех да намина към теб за чадъра, който ти дадох миналата седмица.
- За съжаление аз го дадох на един приятел. Спешно ли те е нужен?
- Всъщност не. Но момчето, от което го взех, казва, че хазяина си го иска.