Влакът наближава тунел. В купето са млад мъж и зла грозна монахиня, която го предупреждава:
- Ако се опитате да ме целунете, ще викам!
- Аз също - отговаря младият мъж.
Двама близнаци(еднояйчни) са на военна комисия. Излиза единия от кабинета и другия го пита:
- Кво стана? Взеха ли те?
- Не. Освободиха ме! Негоден!
- Моля, те мини вместо мен. Мързи ме да се събличам.
Навил се близнака. След малко пак излезнал. Другия:
- Кво стана?
- Тебе те взеха!!!