Питат съдебен лекар:
- Каква е разликата между лудия и невротика?
- Ами лудият знае, че 2+2 е равно на 5,а невротикът знае, че 2+2 е равно на 4, но това му се струва непоносимо.
Мъж вижда във вагона плачеще жена, стояща на прозореца, и я пита:
- Какво се е случило, госпожо? Защо плачете?
- Ах, - изхлипала жената, - моят мъж слезе на гарата да купи вестници, а влакът тръгне без него.
- О, съчувствам ви. Ужасно е да се остане във влака без нещо за четене.