Жена отива при гинеколог.
- Моля, съблечете се - казал докторът.
- О, докторе, малко ме е срам! Не може ли да загасите лампите - попитала срамежливо пациентката.
Докторът угасил, а тя попитала:
- Къде да си оставя дрехите?
- Тук, до моите - отговорил лекарят.
Сляп,глух и ням влизат в пещера. Немият казъл:
- Ох, заболя ме гърлото!
Глухият възмутено отвърнал:
- Това не е причина да ми викаш на ухото!
В този момент се намесил слепият:
- Не се заяждайте, че май виждам микроби...