По време на полет двамата пилоти разговарят:
- Да вземем да пием по едно кафе и след това да изчукаме стюардесата, а?
- Ами да...
Обаче микрофоните били включени и разговорът се чувал из целия самолет.
Стюардесата се притеснила и хукнала към пилотската кабина да им каже. В бърэината се препънала в килимчето и паднала в скута на една бабичка.
Тя й помогнала да стане и рекла:
- Ще се убиеш бе, чедо! Защо бързаш? Те казаха, че първо ще пият кафе...
Редник, старшина и полковник пътуват през нощта за извънредна проверка.
Редникът кара джипа и по едно време тихо прошепва:
- Г-н старшина, наближаваме обекта.
Старшината се обръща към полковника също шепнейки:
- Г-н полковник, наближаваме обекта.
Полковникът шепне:
- Добре, но защо шепнем? Нали сме в джипа.
Старшината пита редника:
- Редник, защо шепнем?
- Защото ме боли гърлото!