Пияница влиза в магазин, за да си купи ракия и казва на продавача:
- Ашуамаммм...
Продавача вижда колко е пиян човека и го изгонва от магазина. На следващия ден пияницата отива при свой приятел да го пита как да си купи ракия. Приятеля му казва:
- Влизаш в магазина и със всички сили бързо извикваш РАКИЯ!
Отишал пияницата в магазина и извикал силно ракия. Продавачът го попитал:
- Каква?
- Ашуамаммм...
- Сигурно е ужасно да си сакат - казала със състрадание една жена, пускайки монета в шапката на просяк.
- Уви, мадам
- Но сигурно е много по-лошо да си сляп?
- Много, много по-лошо - въздъхнал просяка. - КОгато бях сляп, в шапката ми хвърляха кви ли не неща...