Пред св. Петър се изправят двама души - шофьор и свещеник. Шофьорът е приет с най-големи почести, а на свещеника не обръщат почти никакво внимание. Той възмутено пита св. Петър:
- Защо не приемате и мен с почести? Целият си живот съм отдал на Господ и на религията, а този шофьор едва ли е стъпвал в черква!
- Да, но на твоите проповеди всички спяха, а когато той караше автобуса, всички се молеха.
Имало една ламя която се разхождала в гората срещнала Кума Лиса и я питала
-Коя си ти ма?-питала ламята.
-Такова аз съм Кума Лиса!
-Няма Кума няма Лиса утре на полянката в един часа ща ям ВЪПРОСИ?
-Няма!
Продължила ламята вижда Кумчо Вълчо!
-Кой си ти ла?
-Такова аз съм Кумчо Вълчо!
-Нама Кумчо няма Вълчо утре ща ям ВЪПРОСИ?
-Нама!
Продължава тя и вижда Баба Меца.
-Коя си ти ма?
-Такова аз съм Баба Меца!
-Няма Баба няма Меца утре на полянката ща ям ВЪПРОСИ?
-Няма!
Среща Зайо,Байо.
-Кой си ти ла?
Зайо ,Байо!
Няма Зайо няма Байо ВЪПРОСИ?
Да един.
-Казвай?
-Може ли да не дойда?
-Разбира се нали за това ме наричат добрата ламя Баба Спаска.