Карал си един пловдивчанин колата с бясна скорост и нещеш ли изкача един полицай на шосето и го спира. Пловдивчанинът
намалява и спира. Отваряйки стъклото на колата, полицаят го пита:
- Вие да не сте пили?
- ?!? … Аз не съм пили, аз съм лъв - отговаря пловдивчанинът.
Тинейджър се прибира през нощта, с треперещи ръце отваря хладилника и започва в тъмното да яде супа с ръце, заливайки се по дрехите и по пода...Изведнъж се светва лампата и се обажда майка му:
- Сине....? Да ти дам една лъжица..?!
Момчето спира с яденето и възмутен вика:
- АЗ ЛИ СЪМ СЕ НАПУШИЛ???!??!