Мъж се обажда на детски лекар:
- Докторе, елате у нас да прегледате детето ми! Жена ми замина в командировка и ме остави аз да го гледам. Всичко правя както трябва - слагам го да спи навреме, водя го на разходки, правим сутрешна гимнастика, даже на нагревки го водих… А той все бледнее и слабее.
- А с какво го храните?
- Бре! Знаех си, че съм забравил нещо!
Секунди преди тръгването на влака в едно купе до прозореца стои мъж и гледа навън.Изведнъж гледа на перона да тича някакъв и вика:
Петров !Петров !Кой е Петров ?
Мъжът във влака става,отваря прозореца,подава си главата навън и казва:
- Какво има ? - аз съм Петров.
- Мъжът от перона се приближава,забива му две яки крушета и си тръгва.Удареният сяда на мястото си и доволно заявява:
- Ама как го метнах.Аз не съм Петров.