Срещат се двама приятели:
- Вчера те видях с една жена в твърде деликатна обстановка.
- Да, това беше съпругата ми!
- А-а... Слава богу, че се изплаших за теб. Мисля си, каква ли трябва да е жена ти, че си решил да й изневеряваш с такъв урод? !
Зима, голям студ. В трамвая се вози само един млад човек. Качва се и една баба. Видяла младия човек и отишла при него:
- Отстъпете ми място, моля!
- Вие в ред ли сте? Всички места са свободни, седнете където си искате.
- Ама твоето място е топло.