Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Зима, голям студ. В трамвая се вози само един млад човек. Качва се и една баба. Видяла младия човек и отишла при него: - Отстъпете ми място, моля! - Вие в ред ли сте? Всички места са свободни, седнете където си искате. - Ама твоето място е топло.
Разни 1,418 прегледа
Следващ →

Още вицове

Алчност - това е когато нещо, което съвсем не трябва, но много не достига. Едно време по сватбите имаше "мъжки булки", а сега ги наричат травестити. Бойко Борисов много искал да разбере кой го е записвал докато пикае. Бойко, Бойкооо, не е проблемът в това, че те записаха, докато пикаеше, а в това, че те записаха като се осра! Някаква баба се записала за кандидат-студентка, явила се на всичките изпити и взели, че я приели. Станала сензация - 60-годишна, а учи в университет. Отишли да я интервюират от някакъв вестник: - Какво ви накара да се запишете да следвате? - Ами мъжа ми, дъртия му мръсник... - Как така? - Все ми разправя, че му се искало да чука студентки. Преподавателят по право влиза за първа лекция. Първото, което прави, е да попита за името на студента на първия ред: – Как се казвате? – Нелсън. – Веднага напуснете залата и никога повече не се връщайте! – заповядал той. Нелсън бил объркан. Преподавателят заплашително тръгнал към него и той бързо събрал нещата си, станал и напуснал учебната зала. Всички били уплашени и ядосани, но никой не казал нищо. – Много добре! Да започваме. За какво са законите? – попитал преподавателят. Студентите все още били уплашени, но бавно започнали да отговарят на въпроса. – За да има ред в нашето общество. – Не! – За да може хората, които правят злини, да плащат за действията си. – Не! Не! Някой знае ли отговора на този въпрос? – За да възтържествува справедливостта – отговорило срамежливо едно младо момиче. – Най-накрая! Справедливост! Какво е справедливост?!! Всички студенти вече започвали да се ядосват на отношението на преподавателя. Продължили обаче да отговарят. – Да се защитават пpaвaта на хората... – Добре, добре. Пробвайте пак! – Да се прави разлика между доброто и злото, да се награждават тези, които постъпват правилно… – Добре... е, отговорете на следния въпрос: правилно ли постъпих, когато изгоних Нелсън от лекцията? Всички се смълчали, никой не отговорил. – Искам единодушен отговор! – Не! – всички студенти отговорили в един глас. – Може ли да кажем, че постъпих несправедливо? – Да! Да! – Защо тогава никой не направи нищо по този повод? Защо искаме зaкoни и пpaвила, ако нямаме вoлята да ги пpaктикyвaме? Всеки от вас има зaдължeнието да гoвори, когато стане cвидeтел на нecпpaвeдливост. Не пpaво, а зaдължeние! Всички вие! Всички вие! Никога повече не мълчете! И идете да извикате Нелсън. Между другото, той е вашият преподавател, аз водя друга дисциплина. И знайте, че когато не зaщитaваме пpaвата си, гyбим дocтoйнcтвoто си, а дocтoйнство не може да се дoгoвaря!