Млада жена се съблича и влиза в реката да се къпе. Изведнъж от храстите изскача горския:
- Къпането тук е забранено!
- А защо не ми казахте преди да се съблека?
- Събличането не е забранено.
- Скъпи, благодари ли както трябва на човека, който ми спаси живота?
- Да, мила.
- Как?
- Дадох му 20 лева, а той ме погледна съчувствено и ми върна 19 лева.