Мъж се събужда след пиянска нощ, главата му трещи, нищо не помни. Звъни по телефона:
- Митко, снощи пихме ли у вас?
- Пихме.
- А у вас ли лимонът подскачаше по масата?
- Какви глупости говориш?
Звъни на следващия:
- Пешо, пихме ли у вас?
- Пихме.
- А у вас ли лимонът подскачаше по масата?
- Да не си се побъркал?
Звъни на третия:
- Ванка, снощи пихме ли у вас?
- Пихме.
- А у вас ли лимонът подскаше по масата?
- Ти ли си бил, гад! Как можа да изстискаш канарчето във водката си?
Писмо до затворник от майка му: "Мили сине, тъгуваме по теб! Откакто си в затвора, няма кой да изкопае лозето,няма кой да засади картофите..."
Отговор от сина: "И вие ми липсвате! Лозето по-добре хич не го копайте! За това, което ще го намерите, ще ми лепнат поне още 20 години,че и вас ще доведат при мен."
"Мили сине, с писмото ти дойдоха и полицаи, изкопаха цялото лозе, нищо не намериха..."
"Мила мамо, каквото можах да направя оттук, направих. Засадете си картофите сами!"