- Чичко, колко е часа?
— Пет без десет – отговаря милиционера.
— Айде като стане пет, ела да ми извъртиш една свирка. – му казва нагло цигането.
Милиционера хуква да го гони. По пътя среща свой колега:
— Що го гониш това циганче бе? – пита онзи.
— Ми каза ми в пет часа да му духам и затова.
— Че то има още 5 минути бе, какво си се разбързал!?!
Отишли жени и мъже в Рая... Там ги срещнал Господ и им казал...
- Искам да видя мъже в две редици, в едната редица да застанат мъжете който цял живот слушали наредбите на жените си, a в другата тези който правели обратното. Жените били изпратени при св. Петър. Господ оставил мъжете да се наредят. Когато се върнал онемял. Колоната на мъжете който цял живот били подчинени на жените си била стотици километри, а на другата колона имало само един мъж. Господ се усмихнал и казал:
- Господа засрамете се!!! Безкрайно съм разочарован от това, което виждам, взимайте пример от този господин от другата колона!!!
Тогава Господ се обърнал към човека и го попитал:
- Господине, ами вие как се озовахте в тази колона?
След кратко мълчание той отговорил:
- Ами жена ми ми каза да стоя тук...