ЧБМ на всички!Добре дошла е, щом не ни забрави
и мартеничките за нас направи.
С усмивка ведра днес я поздравявам.
за "патерицата" се извинявам.Е бабче, ти нали ме знаеш
не се обиждай, че те обвинявах,
а сам да те посрещна аз пропуснах.
Почерпката за тебе си остава.Пък ти ще ни дариш с приятно време
да можем на разходка да поемем.
Да си дариме мартенички свежи.
да разцъфтят в сърцата ни надежди.
Авраам - стар евреин взел на заем 100 000$ от своя добър приятел Исаак. Дошло време да върне парите, но бил инвестирал всичко и никакво постъпление не се очаквало в обозримото бъдеще. А падежа на заема бил на следващия ден. Върти се Авраам и не може да спи. Тогава неговата съпруга се ядосала и отворила прозореца:
- Исаак, Исааак - извикала тя в два час след полунощ.
Показал се Исаак сънен и по питал:
- Какво има, защо си се разкрещяла през нощта?
- Моят Авраам има ли да ти дава някакви пари? - попитала жената
- Да има и какво от това - това е проблем между нас двамата
- Е, няма да ти ги върне! - викнала жената и затворила прозореца, след което се обърнала към мъжа си и му казала - Е сега спи, той няма да може да мигне цяла нощ.