Отива един дядо на лекар и му казва:
- Значи, сутрин като стана, опъвам първо бабата, от там комшийката, и отивам за хляб. Там, докато чакам на опашката опъвам хлебарката.
- Браво бе, дядо! - казал лекарят.
- После, на път за вкъщи опъвам пощаджийката и комшийката от другата страна. Обядвам, пак бабата, отивам за пенсията, там чуквам касиерката, от там в поликлиниката, лекарката и сестрата, вечерям и пак бабата и си лягам.
- Мале, мале дядоооо - блещи се лекарят.
- И това от кога така?
- Ами чедо, ако може от утре - казал дядото.
Един отишъл на театър с жена си. След първото действие много му се доходило до тоалетната и станал да търси. Дълго се лутал из коридорите, накрая намерил някакъв бутафорен паметник, ограден с изкуствени цветя и си свършил нуждата там. После се върнал на мястото си и пита жена си:
- Много ли изпуснах от второто действие?
- Ти изигра главната роля в него!