Мъж се прибира подпийнал вкъщи. Жена му го посреща на вратата и му дръпва едно конско.
- Искам още сега да кажеш "НЕ" на алкохола! - завършва речта си тя.
- На алкохола?? НЕ!!!
Срещат се двама приятели. Единият неотдавна се е оженил. Нежененият пита:
- Е, как е семейният живот?
- Абе, мани....забранено ми е да пуша, забранено ми е да пия...
- И кво...вече съжаляваш, че не си ерген?
- И да съжалявам ми е забранено...