Иванчо отива в пустинята… Изведнъж вътрешният му глас казва:
— Иванее, копай, тук има злато!!!
Копал, копал Иванчо… няма злато… След малко вътрешният глас отново казва:
— Копай, тук има злато!!!
Пак нищо нямаа… ?! Така няколко пъти и нищо… Накрая вътрешният глас отново казва на Иванчо:
— Копай, тук има злато!!!
Иванчо копал копал и накрая намерил много злато… В тозии момент вътрешният му глас очудващо отврърнал:
— А… ?!
Съдията:
- Защо изхвърлихте съседа си през балкона?
Обвиняемият:
- Никакъв съсед не съм изхвърлял, господин съдия, а само гардероба, защото почна да скърца през нощта... И ме събуди.