Младоженска двойка пътува в купето на влака с непознати. Младоженецът отваря шапмпанско и предлага на спътника:
- Вино, сър.
- Не, благодаря.
- Тогава колбаси.
- Не, благодаря.
Тогава младоженката прошепва на ухото на мъжа си:
- Скъпи, не сме се запознали! Първо трябваше да ме представиш!
Младоженецът отново се обръща към непознатия:
- Жена ми, сър.
- Не, благодаря.
Всяка сутрин щом се събудеше Румен Петков се опитваше да си спомни кой ли е наредил проверката на зам. шефа на ГДБОП...Вече една седмица не можеше да си спомни нищичко...