Жена заминава в командировка, връща се, а в къщата вместо мебели само камари празни бутилки.
- Къде са мебелите, бе? пита тя мъжа си.
- Ммм, продадох ги.
- А парите къде са?
- Спокойно, парите са в торбичките...
- В кои торбички, бе?
- Ей в тия! сочи мъжът торбичките под очите си.
Eдна мутра отива на работа с две черни ленти на ръката си. Шефа му го среща и го пита:
- Защо си с две черни ленти, бе?
- Шефе, какво да ти кажа, голяма трагедия - отговаря той.
- Вчера майка ми умря...
- Добре, но защо си с две ленти?
- Нали ти казвам, шефе, голяма трагедия майка ми умря, обаждам се на брат ми, то и неговата майка умряла...