Една майка имала три дъщери и много се притиснявала за какви мъже ще се оженат. Кодовата дума за с/кс била ядохме качамак.
Оженила се най-голямата за учител писала писмо на майка си , че в месеца по един път ядат качамак.
Оженила се и втарата за доктор писала ядем качамак всяка седмица.
Оженила се и най-малката за овчар и писала в писмото до майка си ядем сутрин, обед и вечер качамак и чат пат облизвам качамилката.
Две мутри били забравени на пост цяла седмица. Ни хляб ни вода. По едно време единия нещо яде.
- Абе брато какво ядеш?
- Шоколад.
- А защо така гадно смърди?
- Заштото го ям за втори път.