Студент на изпит по електротехника. Питат го:
- Защо се върти роторът на електродвигателя?
- Защото там тече ток.
- Тогава защо и ютията не се върти?
- Защото е кръгла.
- А котлона на печката защо не се върти?
- Ъ-ъ-ъ... Ами сигурно заради триенето.
Криза. В разгара на съкращения, понижаване на заплати и длъжности.
Разговор на подчинен и началник.
Подчинения:
- Знам защо така се заяждате с мен...
Началника:
- И защо?
Подчинения:
- Защото се натискате за моето място!!!