Преди седмица по време на експеримент на адронния колайдер сноп тежки частици се е измъкнал и излетял в западна посока. "Нищо страшно!" - успокоил ръководителят на проекта, - "максимум до Исландия да долети и ще изгасне!"
Вечерта преди бала малката фея намира Пепеляшка да плаче.
- Защо плачеш, Пепеляшке?
Пепеляшка мълчи. И рони горчиви крокодилски сълзи. Питала разпитвала феята и най-накрая Пепеляшка казала, че е неразположена. Тогава малката фея и направила тампон и й го дала. Пепеляшка е вече щастлива и отива на бала.
По едно време голямата фея намира малката фея да плаче.
- Защо плачеш ?
- За Пепеляшка ...
- Е нали си има рокля и кристални обувки ... нали е на бала ?!?
- Е да ама е неразположена ...
- Ти не й ли даде тампон ?
- Дадох й, но забравих да й кажа, че в полунощ тампонът ще се превърне в тиква