Пристигнал член на дружеството на трезвениците в един завод. Началникът на цеха го развежда и го води при шлосера Иванов.
- Ето го нашият ударник.
- Много добре - зарадвал се гостът. - А кажете ми, ако бяхте изпил чаша водка, щяхте ли да можете да работите толкова ударно?
- Не знам - свил рамене шлосерът.
- А две чаши?
- Не съм сигурен…
- А цяла бутилка?
- Ами, както виждате работя…
Две борчета решили да си играят на магазинер и купувач. Единият бил малко по-умен от другия. По-умният бил магазинера…
- Може ли 3 литра сирене?
Умният ядосано отвръща.
- Не 3 литра а 3 килограма! Хайде да се разменим.
Разменили се. Умният:
- Добър ден, може ли 3 кг сирене?
- Може, даа. Шишенца носите ли си?