Малко момченце пита баща си:
- Тате каква е разликата между нещастие и беда?
- Ами сине, нещастие е, когато майка ти отиде в планината и падне от някоя скала. А беда е, че тя не иска да ходи никаде.
В кабинета на психиатъра влиза добре облечен мъж, от ушите му виси фиде, на сакото има следи от брашно и разбити яйца, а на главата тенджара.
- Така - казва психиатъра, след като му хвърля бърз поглед - какво ни безпокои?
- В дадения момент - отговаря мъжа вежливо - ме безпокои душевното състояние на моята съпруга.