Наташа Ростова танцува на бала с Пиер Безухов.
- Графе, на маншета Ви има петънце - прави му забележка Наташа. Графът, неиздържал позора, отива в другата стая и се обесва.
А Наташа вече танцува с княз Андрей Болконски.
- Княже, на ревера Ви има петъце - забелязва тя. Андрей отива в другата стая и неиздържал позора се застрелва. И ето вече е ред на поручик Ржевски.
- Поручик, ботушите ви са кални...
- Не се безпокойте, мадам, това не е кал, а говно. Ей сега ще засъхне и само ще си падне...
Един ден Зайо-Байо си вървял в гората, но не щеш ли, паднал в един трап. Минало магарето и заека му рекъл:
- Моля те, Марко помогни ми!
Магарето се поколебало, пък отвърнало:
- Ще ти го пусна, пък ти се хвани за него и се изкачи.
Така и станало заекът се хванал и се измъкнал.
На следващия ден Зайо вижда Марко във същия трап.
- Моля те, помогни ми казало магарето.
Зайо Байо отвърнал:
- Моя е малък, ама ще се обадя по мобифона да дойдат и да те извадят.
Заекът звъннал, извадили магаретор пък то рекло:
Ех, Зайо, Зайо, който си няма... си има мобифон.