В гората настанал голям глад.Тогава лъвът - царят на животните, наредил всяко от тях да носи по 2 кг. месо всеки ден, иначе щяло да яде бой. Първия ден Лисицат носи месо. На втория ден Вълкът носи месо. На третия ден Заека носи зелка. Лъвът почнал да го бие. Отначало Заекът ревал, ревал ама на 50-тия удар почнал да се смее. Тогава Лъвът го попитал:
- Зайо, що ревеш бе?
- Що ме боли! - отвърнал Заекът.
- А що се смееш? - попитал отново Лъвът.
- Щото Таралежа носи круша! - Казал със смях Заека.
Така се случило, че една жена ражда в трамвая(номер 8). Докторът я успокоява:
- Не се притеснявайте, преди някоя година имах случай, когато една жена роди в асансьор.
Жената:
- Докторе, това бях аз!