Един кон влиза в ресторант и си поръчва две кофи водка и две кофи кола. На другия ден конят пак идва, но си поръчва само една кофа кока кола. Келнерът го пита:
- А, бе, що не си вземеш и водка?
Конят отговаря:
- `Щото днес съм с каруцата.
- Как са нещата с новата ти приятелка?
- Прекрасно, тя е безумно влюбена в мен.
- Да не лъжеш? Чак пък безумно!
- Честно, всеки път ме нарича с различни имена.