- Подсъдимият, защо сте удушили тъща си?
- Не съм я удушил, аз й оказах първа помощ.
- Как да го разбираме?
- Ами, потече й кръв от носа и аз да я спра, аз й пристегнах шията с едно въженце...
Отива при един учител по латински един старец и моли да му се дават уроци. Учителят пита:
- Но вие сте над 80 години, защо ви е да го учите?
- Ами ако попадна в рая, на портите ме срещне Свети Павел, а ще трябва да говоря с него на латински.
- Може пък да попаднете пък в ада.
- А немски отдавна съм научил.