Един отива в полицията и се оплаква:
— Жена ми изчезна!
— Кога?
— Преди две седмици.
— И защо чак сега идваш да кажеш?
— Ами до сега празнувахме с приятелите.
Пристига един в София и си търси работа. Решава да стане шофьор на маршрутка. Преди да почне опитен колега му обяснява:
- Значи, приятел, ако искаш да изкарваш кинти, то ще трябва да забравиш за правилата за движение по пътищата. Можеш да изпреварваш отдясно, или в насрещното да се движиш, да не спираш на червен светофар...
- Мога значи да си правя каквото си поискам?
- На практика да. Единственото, което не трябва да правиш е да газиш пешеходците. Всички пешеходци са ни потенциални клиенти.