Мъж чука на вратата на рая. Показва се един ангел и го пита:
- Какво искаш?
- Как какво? Искам в рая!
- А направил ли си нещо добро, че да искаш в рая?
- ...Ами да. Веднъж гледам няколко хулигани обират една жена на улицата. Отидох при тартора им и му ударих един в лицето.
- Браво на теб! Браво! А кога беше това?
- Само преди две минутки.
Човек влиза в ресторант. Вика той келнера вика, вика - никой не идва.
Огладнял още повече и по едно време гледа - на съседната маса има супа.
Взима човека супата и почва да я яде бързо. По едно време гледа на дъното на купата едно гребенче - мазно, цялото в косми и пърхот.
На човека му станало гадно и се издрайфал в купата. Келнера го потупва по рамото и казва:
- И вие ли стигнахте до гребенчето?