В лудницата решили да видят дали има някой излекуван и решили да ги тестват.
Казали на всички да се качат на дърветата и да започнат да капят като листа.
Всички започнали да капят като листа обаче един си стоял! Помислили, че се е оправил и го питат:
- Ти защо не капеш като лист?
- Аз съм иглолистно, затова!
Двама рибари седат на брега на реката и си говорат:
- Ние в нашето езеро като хвърлиме мрежата, дърпаме веднага и тя е пълна с риба. И така колкото и пъти да хвърлиме мрежата рибата никога не свършва.
- Аха.... А пък при нас требва да тепеме рибата че имаме нужда от вода