- Чичко, колко е часа?
— Пет без десет – отговаря милиционера.
— Айде като стане пет, ела да ми извъртиш една свирка. – му казва нагло цигането.
Милиционера хуква да го гони. По пътя среща свой колега:
— Що го гониш това циганче бе? – пита онзи.
— Ми каза ми в пет часа да му духам и затова.
— Че то има още 5 минути бе, какво си се разбързал!?!
Двама пияници си вървели в гората. Вървят си и виждат един манастир. Единия пита другия
- Абе-ее-е Пее-е-шш--оо, дай да питаме за оная работа?!
- Коя бе?
- За монахинята!
Влезли в манастира и единия пита монахиня стояла на вратата.
- Извинете имате ли монахиня висока 1.60
Монахинята отговаря.
- Нямаме !
Пияницата продължава.
- А по ниска имате ли ?
- Нямаме!
- А още по ниска 1 метър висока?
- Казах ви нямаме! Нямаме висока 1.60 пак ще имаме 1 метър! - Ядосана монахинята
- Абеее Пеш-шооо, май сме ебали пингвин!