Привечер. Млада жена чака автобуса. Един мъж се приближава, оглежда я внимателно и казва:
- Красавице, дай си телефона!
- О, колко си бърз! Остана да кажеш, че това е любов от пръв поглед...- саркастично отговаря тя.
- Не позна! Сега ще ти кажа: "Това е обир!"
- Шерлок Холмс, с вашия талант можеше отдавна да сте вкарали зад решетките всички лондонски престъпници? Защо досега не сте го направили?
- Елементарно, Уотсън! Ако го направя, то от кой ще си купувам опиум за любимата лула?