Приключва заседание при Борман. Всички тръгват да излизат, но Борман казва:
- Щирлиц, останете, ако обичате!
Всички вече са излезли:
- Щирлиц, вие еврейн ли сте?
- Не, руснак.
- А аз немец.
Питат един ерген:
- Колко време ще си без семейство? Не е ли време да се жениш?
- За какво ми е? Имам две сестри, които се грижат за мен и ми дават абсолютно всичко, което ми трябва...
- Но тези сестри никога не могат да ти заменят една хубава жена, а да правиш секс с тях е голям грях!
- Защо?! Те не са мои сестри!