Бабичка продава ябълки на пазара. От време на време подвиква:
- Ябълки от Чернобил! Ябълки от Чернобил...
Един човек я пита:
- Абе, бабе, ти луда ли си с тия ябълки от Чернобил? Кой ще ти ги купи?
- А-а-а, купуват, чедо, купуват. Я за тъща, я за свекърва...
Един приятел от Австралия последно време се замисля да се премести да живее в Германия. Затова онзи ден звънах в тяхното посолство и ги попитах дали има проблем той да имигрира. Ето и какво ми отговориха:
-"Стига цветът на кожата му да не е сред цветовете на знамето ни, няма да има проблем"