Мъж се върнал от риба без улов. Жена му го пита:
- А къде е рибата?
- В реката, къде може да е.
На другия ден мъжът се прибрал от работа седнал на масата и се обърнал към жена си:
- А къде е вечерята?
- В ресторанта, къде може да е.
Двама приятели си говорят:
- Пешо, след седмица се пенсионирам, толкова съм изморен, че първия месец от пенсията ще седна на люлеещия си стол и нищо няма да правя.
- А после?
- А после ще почна да се люлея.